Ubytovací formulář

Jaromír Chval
Horská Kvilda 33
385 01 Vimperk

Tel.: 602 401 400

E-mail: chval@horskakvilda.cz
GPS: N 49° 3' 29.68", E 13° 33' 24.20"

Celoroční ubytování v soukromí
ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích.
Bližší informace ...

Turistika 

Doporučené trasy pro pěší turistiku v okolí Kvildy a Horské Kvildy

K pramenu Vltavy

Kvilda - po zelené na Bučinu - po červené a dále modré k pramenu Vltavy - po modré do Kvildy (16 km). Možnost využít k dopravě ekologický autobus z Kvildy na Bučinu (pak jen 9,5 km pěšky).

Na Knížecí Pláně a Chalupskou slať

Kvilda - po zelené na Bučinu - po červené (část přírodního poznávacího okruhu) přes Chaloupky na Knížecí Pláně - po žluté k Borové Ladě - doleva po silnici po zelené na Chalupskou slať s rašelinným jezírkem a IS (19 km) - autobusem zpět do Kvildy. Možnost využít k dopravě ekologický autobus z Kvildy na Bučinu (pak jen 12 km).

Pramen Vltavy - Bučina - Knížecí Pláně (přírodní poznávací okruh)

Kvilda - po modré k pramenu Vltavy - po červené na Bučinu - po značeném přírodním poznávacím okruhu dlouhém 6,5 km (symbol babočky) přes Chaloupky a Knížecí Pláně na Bučinu (16 km). Z Bučiny ekologickým autobusem do Kvildy.

Jezerní slať - Horská Kvilda - Antýgl

Kvilda - po modré a dále po silnici směrem na Sušici k Jezerní slati (parkoviště, vyhlídková věž, poválková stezka), dále po silnici na Horskou Kvildu - po modré podél Hamerského potoka na Antýgl (10 km). Ekologickým autobusem zpět přes Modravu na Kvildu. v

Zlatá studna - Zhúří - Povydří - Antýgl

Horská Kvilda - po modré na Zlatou studnu - po žluté na Zhůří - dále po žluté k Turnerově chatě - po červené na Antýgl - po modré na Horskou Kvildu (20 km).

Z Bučiny se nabízí možnost navštívit muzeum a skanzen v německém Finsterau nebo vrchol hory Luzný v NP Bavorský les.


© Copyright 2011     www.horskakvilda.cz                  Tel.: 602 401 400,                  E-mail: chval@horskakvilda.cz